-
Metody efektywnej nauki
Metody skutecznego nauczania to jego pasja i praca - gromadzi je od trzydziestu lat, testuje na sobie i uczy korzystania z nich osoby w różnym wieku. więcej »
cena: 49,00 zł
-
Psychologia pieniędzy
Umiejętne obchodzenie się z pieniędzmi wcale nie zależy wyłącznie od tego, co wiesz. Ważniejsze jest to, jak się zachowujesz. A zachowanie jest czymś, czego trudno nauczyć - nawet bardzo bystre osoby. więcej »
cena: 59,00 zł
-
Neurometody kontroli emocji
Kimkolwiek jesteś, ta książka została napisana właśnie dla Ciebie. To nie wszystko. Ona również o Tobie opowiada, bo namacalnie pokazuje, że spokój i szczęście, których szukasz na zewnątrz, od zawsze znajdują się w Twoim wnętrzu. więcej »
cena: 34,90 zł
Dołącz do Złotego Klubu
Należą do niego ludzie ambitni, którzy wiedzą, że aby osiągnąć sukces, należy się doskonalić i poszerzać wiedzę.
Zapisz się za darmo, a pomożemy Ci z sukcesem.
- Zbieraj Złote Punkty
- Korzystaj ze stałych rabatów do 25%
- Zdobywaj DARMOWE książki
- Strona główna
- Multiplaner :: Zorganizuj sobie życie
-
Multiplaner - łatwo zorganizuje Twoje życie
Historia pustej książki 1812 roku pewien Anglik, John Letts, zdjął ze ściany pobliskiego kościoła kalendarz, wydrukował książkę z czystymi kartkami i ręcznie wpisał do niej daty i nazwy dni. Ówcześni mu ludzie, nawet bliscy i przyjaciele, mówili: „John, po co drukujesz pustą książkę, po co tracisz czas i pieniądze?”
Mieli rację, książka była pusta, no, prawie pusta, zawierała tylko dni tygodnia oraz numery dni poszczególnych miesięcy. John był jednak nieugięty, opatentował swój pomysł i zaczął drukować te „prawie puste książki”, założył firmę, która do dziś produkuje kalendarze.
Tak powstał kalendarz książkowy, który przetrwał praktycznie w niezmienionej formie 200 lat. A Letts Company to jedna z największych firm z tej branży na świecie. Ale nie chodziło tylko o kalendarz – istota wynalazku Johna i jego wpływu na świat jest o wiele większa.
Do początku XIX wieku ludzie zapisywali tylko przeszłość, tworzyli kroniki i notowali fakty historyczne, a kalendarz Lettsa dał nowe możliwości. Letts nie tylko stworzył narzędzie do „zapisywania przyszłości” i planowania ale przede wszystkim dał podwaliny pod teorie i metody zarządzania sobą w czasie.
John Leets dał ludziom narzędzie do realizacji celów i marzeń. Całą tę historię opowiedział mi Charles Leets, potomek Johna Lettsa. Przeglądał multiplaner i słuchając, jak powstawał oraz jak działa, zaczął ją od słów: „Pewnie są tacy, którzy mówią Ci: Rafał, po co pociąłeś kalendarz, po co tracisz czas i pieniądze” i dodał: „Opowiem ci historię, która przechodzi z pokolenia na pokolenie w naszej rodzinie”.
Charles dał mi w prezencie wierną replikę pierwszego wydania „Kalendarza Letts’a 1812”, który widać na zdjęciu, i pogratulował pomysłu, nazywając multiplaner kolejną generacją kalendarzy.Co to właściwie jest i co może Ci dać?
Multiplaner w formacie A5 opracował i opatentował Rafał Mirkowski. Spotkał się on z Seanem Coveyem, autorem "7 nawyków skutecznego nastolatka". Dlaczego? Zobacz, co o tym pisze Rafał Mirkowski:
“Ponad rok temu pierwsi użytkownicy planerów powiedzieli mi, że planer to "GTD i Covey w pigułce” i dopiero wtedy zainteresowałem się tym tematem. Na Youtube znalazłem wywiad z amerykańskim pisarzem, Davidem Allenem, o jego GTD.
Jakież było moje zdziwienie, gdy usłyszałem, że jakiś mądry człowiek opowiada o metodach skutecznego działania i jednocześnie dokładnie opisuje to, co robi mój planer „prawie sam”, czyli pomaga wprowadzać te metody w czyn. Wszystkie były świetnie sformułowane, sam nigdy bym lepiej ich nie opisał. Jednakże planer działa również bez tej wiedzy, najlepszym przykładem byłem ja sam, a teraz również wielu użytkowników, którzy nigdy nie słyszeli i nie usłyszą o GTD. Jednocześnie ciągle zastanawiałem się, jak to jest możliwe, i wtedy moje poszukiwania skierowałem ku drugiemu nazwisku z listy.
Z pomocą przyszedł mi Covey i jego "7 nawyków", gdzie przeczytałem o „kolejnych generacjach zarządzania czasem” i organizerze 4. generacji (Nawyk 3). Zajrzałem więc na www Coveya, a tam setki różnych organizerów i oczywiście jest nawet „FranklinCovey Planner”, ale nigdzie, w żadnym miejscu, nie jest napisane, że którykolwiek to właśnie organizer 4-tej generacji. Znowu się zdziwiłem.
Napisałem więc do Coveya, że „mam jego organizer”, że „mój planer spełnia kryteria, które zdefiniował”. A jeżeli oni też taki mają, to niech mi wskażą, który to jest, konkretnie. Odezwali się bardzo szybko, kolejny raz się zdziwiłem. Po dość wyczerpującej wymianie korespondencji z Joshem, najmłodszym synem Coveya, napisał mi, że spotka się ze mną jego brat, Sean Covey, autor "7 nawyków skutecznego nastolatka" i prezes ich firmy, oraz prosi mnie: „Czy możesz najpierw zrobić prezentację w naszym polskim oddziale, zanim mój brat przeleci przez ocean?". No i przeleciał.
Spotkaliśmy się w Lizbonie, w hotelu nad samym Atlantykiem.
Kolejny raz się dziwię, Sean przychodzi punktualnie i od razu mnie poznaje. Podchodząc, mówi: „To ty musisz być Rafał”. Mam uczucie, jakbyśmy dobrze się znali. Po krótkiej wymianie uprzejmości patrzy mi głęboko w oczy i mówi: „No dobrze, a teraz pokaż mi, co masz”.
Więc pokazuję mu egzemplarz planera, bierze go do ręki, ogląda i patrząc mi głęboko w oczy, mówi bardzo poważnie: „A czy ty go używasz? Pokaż mi swój planer”.
…Zapada cisza… po której kładę na stole mój osobisty 3planer. Oglądał go w milczeniu, długo przewracał kartki i dopytywał, co zapisuję, w której części oraz jak znajduję potrzebne informacje. Po chwili chwycił za telefon i zaraz zjawił się jego wspólnik Jeff Anderson. Wtedy sam zaczął mu pokazywać i wyjaśniać, praktycznie całą prezentację zrobił za mnie i o wiele lepiej niż ja sam.
Pamiętam, jak nie mógł się nadziwić, że ułożenie obok siebie niezależnych "planów działania" oraz zawsze widoczne nagłówki u góry to taka niewielka zmiana - która zmienia tak wiele. Poprosił o jeden planer, powiedział, że przekaże ojcu, mocno uścisnął dłoń, stwierdził, że na pewno się jeszcze spotkamy [...].Rafał MirkowskiPrzeczytaj opinie o multiplanerze (pochodzą ze strony: multiplaner.pl)
-
Naprawdę świetny - to nie tylko niezwykły terminarz ale również rewelacyjny organizer i notatnik w jednym [...].
-
Kupiłem kolejny multiplaner, teraz dla żony, urzeczonej moim egzemplarzem. Genialne narzędzie, o którym nie raz jeszcze wspomnę rodzinie i znajomym :).
-
Multiplaner jest ciekawie rozplanowany, wreszcie nie muszę przepisywać długofalowych spraw.
Jak używać planera?
2planer podzielony jest na dwie osobne, lecz współzależne części. Pomiędzy nimi występuje efekt synergii, treści poszczególnych części odnoszą się do siebie nawzajem, wspomagają się i uzupełniają.
Część górna (Organizer) służy do zapisywania najważniejszych danych i informacji dotyczących ludzi, wiedzy i prowadzonych projektów. Znajdują się w niej dwa rzędy specjalnych nagłówków, na których opisujemy najważniejsze obszary swojego życia. Następnie informacje, które chcemy zapisać, umieszczamy w odpowiedniej zakładce, dzięki czemu są one tematycznie uporządkowane i łatwo do nich dotrzeć.
Zanim wpiszesz nazwy nagłówków, weź kartkę i spokojnie się nad nimi zastanów. Nazwy nagłówków powinny dotyczyć spraw, spełniających 2 kryteria:1) są dla Ciebie szczególnie ważne (są obecnie priorytetami w Twoim życiu),
2) wymagają Twojej ciągłej uwagi, notowania informacji, planowania, rozliczania się z wykonanych zadań itp.
Możesz np. uznać, że zdrowie jest bardzo ważnym obszarem. Jednak jeśli nie masz szczególnych dolegliwości i nie potrzebujesz dużo notować na ten temat, to nie ma sensu tworzyć takiego nagłówka. Warto również zostawić sobie 1-2 nagłówki wolne, bo bardzo możliwe, że w tzw. międzyczasie odkryjesz, że zapomniałeś o pewnym kluczowym obszarze. Śmiało wpisuj nazwy nagłówków, zawsze będziesz mógł je poprawić.
Część dolna (Kalendarz/Notatnik), służy do planowania spotkań, rozmów telefonicznych i spraw do załatwienia oraz sporządzania z nich notatek.
Ponadto na ostatnich kilkunastu stronach znajduje się Szkicownik, w którym możesz tworzyć rysunki, szkice i mapy myśli.Multiplaner jest w języku angielskim (tutaj możesz pobrać instrukcję w formacie PDF).
Dane techniczne
EDYCJA 2013
format A5 130 x 200 mm
kalendarz tydzień na rozkładówce
zakres kalendarza X 2012-I 2014
wersja językowa angielska
liczba nagłówków 10
typ papieru perłowy
liczba stron 160
kolor okładki czarny
rodzaj okładki twarda z gąbką
typ pokrycia połysk
dodatek 1 gumka spinającaOchrona Patentowa
© Produkt wyprodukowano na bazie Wzoru Przemysłowego chronionego Prawem Własności Przemysłowej.
-